رویه‌ بازگرداندن کالا

آی تی سبد در راستای رعایت حقوق کاربران و جلب رضایت آنها در تلاش است تا محصولات را مطابق با سفارش کاربر و در شرایط مطلوب و مورد انتظار، به خریداران در سر تا سر ایران تحویل دهد. با وجود این ممکن است در برخی موارد؛ که در زیر به آنها اشاره می شود؛ مشکلاتی به وجود آید که کاربر مجبور به مرجوع نمودن سفارش خود شود.

کلیه حالات مجاز مرجوع نمودن کالا و قوانین مربوط به آن به شرح ذیل است:
1. مشاهده اشکال یا ایراد فنی در کالای خریداری شده

اشکال یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به آی تی سبد اطلاع داده شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آی تی سبد بازگردانده شود، لذا لازم است تا پایان 7 روز، کارتن یا جعبه اصلی، همراه با سایر ملزومات آن نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

در مواردی که استفاده نادرست کاربر از کالا، منجر به ایجاد اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شامل نوسانات ولتاژ، شکستگی، خط و خش و ...) در کالا شود، امکان استفاده از این سرویس برای کاربر وجود ندارد.

مواردی که برطرف شدن آن منوط به بروزرسانی، نصب مجدد نرم افزار و یا سایر عملیات نرم افزاری می باشد، مشمول این سرویس نبوده و برطرف کردن آن، تنها در قبال هماهنگی کاربر با بخش فنی آی تی سبد و پرداخت هزینه های احتمالی می باشد.

کالایی که دارای اشکال فنی می‌باشد، در صورت رعایت قوانین فوق، پس از بازگشت به آی تی سبد، مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأئید اشکال فنی توسط کارشناسان ما، کالای جایگزین برای شما ارسال شده و یا وجه آن طی 48 ساعت پس از احراز اشکال فنی، به حساب شما عودت داده می شود.


2. مغایرت مشخصات اصلی کالای خریداری شده با اطلاعات وب‌سایت

آی تی سبد موظف است کالاهای خریداری شده توسط کاربران را مطابق با گارانتي، رنگ و مشخصات فنی درج شده در سایت برای ایشان ارسال نماید، لذا در صورت وجود مغایرت، موضوع را حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به آی تی سبد اطلاع دهید.

عکس محصولات در سایت؛ که صرفاً جهت اطلاع رسانی و کمک به خرید مشتری است؛ عمدتا از سایت های مرجع گرد آوری و ارائه شده و ممکن است در بعضی از جزئیات، با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، که به استناد این تفاوت ها، نمی‌توان اعلام مغایرت نمود.

با توجه به این موضوع که کمپانی های سازنده ممکن است یک مدل کالا را با تفاوت هائی در مشخصات نرم افزاری، سخت افزاری و یا محتویات جعبه کالا، به بازارعرضه نمایند، و با علم به این موضوع که عمدتاً کالاها در قالب بسته بندی کمپانی به کاربران گرامی عرضه می گردد، آی تی سبد هیچ گونه مسئولیتی در قبال این گروه از تفاوت ها نخواهد داشت.

در مواردی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد. لذا هنگام تحویل سفارش، قبل از بازکردن کالا، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه فرمائید. درصورت وجود مغایرت در مواردی از قبیل: مدل، رنگ، ظرفیت و گارانتی درج شده در سفارش، باید از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و مغایرت را حداکثر تا 24 ساعت به آی تی سبد اطلاع دهید.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی آن نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالایی که به دلیل مغایرت مشخصات به آی تی سبد ارجاع داده می شود، توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأئید آن، کالای جایگزین برای شما ارسال شده و یا وجه آن طی 48 ساعت به حساب شما عودت داده می شود.


3. آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری کالا

در هنگام دریافت سفارش، خریدار موظف است صحت و سلامت بسته دریافتی را بررسی، کالا را از بسته بندی خارج و سلامت ظاهری آن را تأئید نماید و سپس رسید دریافت کالا از شرکت و یا شخص حمل کننده کالا را امضاء نماید؛ امضاء رسید دریافت کالا، به منزله دریافت صحیح و سالم کالا بوده و پس از آن هیچ گونه ادعائی از جانب مشتری قابل قبول نمی باشد. براین اساس لازم است در صورتی که کالای مربوطه دارای هرگونه ایراد یا مشکل فیزیکی و ظاهری است، آن را در حضور مأمور حمل و نقل، به صورت رسمی صورت جلسه کرده و از دریافت کالا خودداری نماید و مراتب را حداکثر ظرف 24 ساعت به آ‌ی تی سبد اطلاع دهد تا آی تی سبد بتواند در اسرع وقت، پیگیری‌های لازم را انجام دهد. (در صورت تاخیر در اعلام، آی تی سبد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.)


4. انصراف از خرید

چنانچه کاربر پس از پرداخت وجه، حداکثر تا 24 ساعت پس از ثبت سفارش، از خرید خود به هر دلیل منصرف شود، مشروط بر این که کالا از انبار آی تی سبد خارج نگردیده باشد، می تواند انصراف خود را اعلام نموده و مبلغ واریزی را بدون کسر وجه، حداکثر ظرف 48 ساعت دریافت نماید. برای این کار کافیست با استفاده از دکمه "لغو ارسال"؛ که بر روی سفارش قرار داده شده است، نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده تا کارشناسان ما در اسرع وقت، درخواست را بررسی و در صورت نیاز با شما تماس برقرار نمایند. (شایان ذکر است غیرفعال بودن دکمه "لغو ارسال"، به معنای پایان مهلت 24 ساعت یا خارج شدن کالا از انبار می باشد.)

اگر خریدار پس از دریافت کالا، به هر دلیل از خرید خود منصرف شده باشد، تنها در صورتی امکان مرجوع کالا وجود دارد که طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، درخواست خود را به آی تی سبد اعلام نماید و همچنین در کالای خریداری شده هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک مشاهده نشود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

از آنجا که آی تی سبد یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط، صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود). اگر پس از ثبت سفارش و پس از ارسال کالا، از خرید خود به هر دلیل منصرف شوید، هزینه ارسال به عهده کاربر می باشد. در این حالت نیز مبلغ کالا بدون کسر وجه برگشت داده می شود.

برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالایی که به دلیل انصراف از خرید به آی تی سبد ارجاع داده می شود، توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأئید، وجه آن طی 48 ساعت به حساب شما عودت داده می شود.


سایر قوانین و شرایط بازگرداندن کالا

 • درخواست لغو ارسال، از طریق فرم مربوطه در "لیست سفارش ها" در پنل کاربری، امکان پذیر است.
 • درخواست هر گونه مرجوعی کالا، از طریق فرم مربوطه در "درخواست مرجوعی"، در پنل کاربری امکان پذیر می باشد.
 • لطفاً قبل از هر گونه اقدام جهت بازگرداندن کالا، از طریق فرم های فوق، درخواست خود را ارسال نمائید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و هماهنگی های لازم صورت پذیرد. (از ارسال کالا به آی تی سبد بدون هماهنگی جداً خودداری فرمائید.)
 • در هر یک از حالت های فوق الذکر، در صورتی که اثبات شود که اشتباه از جانب آی تی سبد بوده است، هزینه حمل کالای بازگشتی، به شما بازپرداخت خواهد شد. در این شرایط، در صورتی که هزینه حمل توسط خریدار پرداخت شده است، کافیست رسید پستی با مهر شرکت پست، به همراه محصول ارسال شود تا آی تی سبد، هزینه مرسوله را در اسرع وقت به حساب ایشان بازگرداند.
 • در صورت انصراف از خرید، یا تأئید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ما، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا، منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ آی تی سبد بنا به انتخاب مشتری، کالای دیگری را جایگزین می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، آی تی سبد تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و آی تی سبد در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا (وجه درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد.
 • امکان عودت وجه، تنها به حساب بانکی که از آن حساب، کالا خریداری شده است وجود دارد و از واریز وجه به حساب شخص دیگر یا شماره حساب دیگر معذوریم.
 • لوازم جانبی خریداری شده از قبیل کیف، برچسب، محافظ صفحه و قاب محافظ دارای مهلت تست نبوده و تنها در صورت داشتن اشکال ظاهری در هنگام دریافت کالا و یا مغایرت مشخصات با مشخصات ثبت شده در سایت آی تی سبد، قابل عودت می‌باشند.
 • اگر پس از 7 روز از زمان دريافت كالا، هر گونه اشكال فني براي كالاي شما پيش بيايد؛ در صورت داشتن گارانتي؛ مسئولیت آن بر عهده شركت گارانتي كننده خواهد بود؛ یعنی کالا باید مستقیماً به آدرس مركز خدمات آن شركت محترم، جهت اعمال گارانتی ارسال شود. (انتقال دستگاه جهت استفاده از خدمات گارانتی به مرکز خدمات و برگشت آن بر عهده خریدار است.)
 • شایان ذکر است شرایط و نحوه اعمال گارانتی یا ابطال آن در شرکت های مختلف خدماتی متفاوت است؛ لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر از آنها، به سایت های مرجع مراجعه فرمائید. (در صورت بروز هر گونه مشکل، موضوع را با کارشناسان ما در میان بگذارید.)

برخی از موارد ابطال گارانتی عبارتند از:
 • عدم وجود کارت ضمانت هولوگرام دار یا هولوگرام کالا
 • مخدوش بودن شماره سریال کالا یا هولوگرام یا کارت ضمانت هولوگرام دار
 • انجام هر گونه تعمیرات (سخت افزاری و نرم افزاری) توسط افرادی به غیر از کارشناسان شرکت گارانتی کننده
 • هر گونه تغییر فیزیکی یا اشکال ایجاد شده توسط کاربر نظیر شکستگی، خراشیدگی، قرار گرفتن کالا در شرایط محیطی غیرمعمول (رطوبت، گرما، سرما، گرد و غبار و …)، زنگ زدگی، سوختگی، اکسیده یا سولفاته شدن، تغییر رنگ، به کارگیری آداپتورهای دیگر، نوسانات ولتاژ، حمل و نقل نا مناسب و ...
محصولاتی که اخیرا مشاهده کرده اید